Категорії

Золотоніський район прийняв обласну естафету ,,Черкащина. Віхи шістдесятилітньої історії”

 

  9 січня 2013 року на честь 60-річчя створення Черкаської області стартувала обласна естафета ,,Черкащина. Віхи шістдесятилітньої історії”. Символами естафети є альбом та рушник, які передаються від одного району іншому. Кожен з її учасників отримуватиме альбом, який заповнюватиме детальною ілюстрованою інформацією про життя свого району та рушник, який вишиватиметься орнаментом, що відображатиме стиль і колорит кожного регіону Черкащини.

   Основним завданням естафети є активізація пошукової роботи з дослідження кращих зразків традиційної культури краю та вивчення невідомих сторінок історії Черкащини, починаючи з 1954 року. Першим учасником цього грандіозного дійства став Драбівський район.

   23 січня цього року у приміщенні районного будинку культури відбулась урочиста передача естафети ,,Черкащина. Віхи шістдесятилітньої історії” Золотоніському району та місту Золотоноша. Участь у святкових заходах взяли заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко, заступник голови Черкаської обласної ради Василь Касян, голова Золотоніської райдержадміністрації Оксана Криницька, голова районної ради Микола Собченко, голова Драбівської районної ради Григорій Матвійчук, перший заступник голови Драбівської райдержадміністрації Володимир Лобода, міський голова м. Золотоноша Віталій Войцехівський, громада Золотоніського району та міста Золотоноша.

   Урочисте дійство розпочалось з виступу художнього колективу районного будинку культури. Артисти зі сцени привітали всіх присутніх у залі та подарували святкову пісню.

   З вітальними словами до присутніх звернулися заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко, голова Золотоніської районної ради Микола Собченко та перший заступник голови Драбівської райдержадміністрації Володимир Лобода, який передав символи обласної естафети - альбом і рушник голові Золотоніської районної ради Миколі Собченку та голові районної державної адміністрації Оксані Криницькій. У своїх виступах Тетяна Федорівна та Микола Георгійович, відзначили, що Черкаська область по праву вважається історико-культурним центром України, а її жителі завдяки своїй наполегливій праці та патріотизму, вагомими здобутками славлять нашу державу. І завдяки обласній естафеті ,,Черкащина. Віхи шістдесятилітньої історії” та її символам, закарбуються в пам’яті для прийдешніх поколінь імена видатних земляків та досягнення краю.

   Голова Золотоніської районної ради Микола Собченко звертаючись до присутніх у залі зазначив, що    незаперечним є те, що Драбівський, Чорнобаївський, Золотоніський район і місто Золотоноша, як адміністративно-територіальні утворення забезпечують сталий соціально-економічний та культурний розвиток лівобережної Черкащини.

 7-го березня цього року Золотоніський район відзначатиме 90-річчя утворення, що є одним з етапів підготовки до святкування ювілею області.

   Впродовж усіх років існування району доля Золотоніщини була різною,  але попри все над цією надзвичайною землею, ніколи не заходячи, світило сонце щедрої людської праці.

   У своєму виступі Микола Георгійович згадав уродженців Золотоніщини - сім Героїв Радянського Союзу, чотири повних кавалери орденів бойової Слави, тринадцять Героїв Соціалістичної праці, заслужених будівельників, лікарів, вчителів та багато інших скромних і відданих своїй справі людей.

  На завершення голова Золотоніської районної ради побажав, щоб дружні стосунки і здорове суперництво тісно переплітало долі районів, міст області у хороших починаннях, чистих помислах та сподіваннях, а невтомна праця жителів множилася новими успіхами в ім’я процвітання Черкаського краю та України.

  По закінченню офіційної частини урочистостей відбувся грандіозний святковий концерт за участю художніх колективів Золотоніського району та міста Золотоноша. Під час концерту присутніх у залі було почастовано Золотоніським короваєм.

 

 

 

 

 

 

Повернутись