Категорії

Засідання комісії по збереженню лісів

 

За підтримки Золотоніської районної ради та райдержадміністрації вже втретє, 30 березня відбулося засідання тимчасової комісії, яку було створено за рішенням попередньої сесії, і яка намагалася в черговий раз розібратися з вирубкою лісів. На думку громадських активістів, яких того дня було чимало в залі районної ради, де проходило зібрання, встановлено факти неконтрольованого процесу, а саме знищення лісів.

 

Головуючий, депутат районної ради Олексій Кібальник ознайомив учасників зібрання з відповідями, що надали Деньгівська, Домантівська, Коробівська та Софіївська сільські ради з приводу вищеозвученої проблеми. У ході обговорення були нарікання на те, що лісовози з деревиною, що рухаються по сільських дорогах, зокрема, Деньгівської сільради дуже руйнують дорожнє покриття. Активісти та сільський голова звернулися до директора лісового господарства з проханням зменшити на таких автошляхах швидкісний режим. Керівник Микола Бас пообіцяв врахувати таке побажання. Багато питань було з приводу земельних ділянок із лісовими насадженнями, які нікому не передані на баланс – ані лісовому господарству, ані сільським радам. Чимало суперечок виникало щодо розслідування правопорушень самовільних рубок дерев у Софіївці. Відповідь сільського голови не задовольнила членів комісії, а тому вони проголосували, аби повторно направити запит у Софіївську сільську разу з детальним викладом пояснень і, зокрема, щодо реалізації спиляної деревини. До лісгоспу також було звернення про надання документації на проблемні ділянки, де активісти на їх погляд зафіксували факти самовільної вирубки дерев. А ще члени комісії прийняли рішення направити лист до податкової інспекції щодо перевірки діяльності підприємців, які уклали договори з лісгоспом на вирубку. У підсумку було вирішено якнайшвидше виїхати на об’єкти, аби розібратися з ситуацією вирубки дерев, це спланували зробити 6 квітня, а вже через тиждень зібратися, щоб обговорити побачене.

 

У роботі комісії брали участь заступник голови районної ради Тетяна Гончаренко, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Денисенко, депутати районної, обласної рад, сільські голови, керівники правоохоронних та контролюючих органів, громадські активісти, небайдужі жителі району, які переймаються проблемою збереження лісів.

Повернутись