Категорії

За вас правда, за вас слава і воля святая!

     З таким лейтмотивом у вівторок у районному будинку культури пройшли урочистості з нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та вшанування героїв Небесної сотні.

         Дуже трагічно тут перегукнулися лемківська пісня:

«Гей, плине кача по Тисині…

Мамко ж моя, не лай мені.

Гей, залаєш ми в злу годину…

Сам не знаю, де погину…»,

яка стала поминальною у дні прощання з тими, хто загинув на Майдані, і пісня на слова нашого пророка Тараса Шевченка:

«За байраком байрак,

А там степ та могила…

Нас тут триста як скло!

Товариства лягло!

І земля не приймає…».

         Про долі сотень і мільйонів українців, для яких воля і честь - над усе, говорили учасники літературно-музичної композиції – творчі колективи та солісти районного будинку культури і будинку дитячої та юнацької творчості. Хвилювався, виступаючи зі сцени, приватний підприємець Володимир Шестак, який у найкритичніші для українців, які вийшли на революцію Гідності, дні був у Києві на Майдані. Він стояв на барикадах на Грушевського й Інститутській, робив усе, що потрібно для перемоги. Його надихали Шевченкові слова: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!». Саме ці рядки із поеми «Кавказ» читав Сергій Нігоян – один із перших вбитих на Майдані. А в Київській міській адміністрації, де перебували майданівці, на них дивився із портрета Кобзар, ніби нагадував свої заповіти, - про це йшлося у виступі Володимира Шестака.

         У залі були представники влади й громадськості, школярі, жителі міста й сіл району. Усі уважно слухали й дивились, а на слова «Слава Україні!» відгукувались не інакше як «Героям слава!».

Повернутись