Категорії

Вшанування тих, хто працює для людей

 

7 грудня в Україні широко відзначили День місцевого самоврядування. Це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

 

Це свято притаманного українцям способу суспільного життя, в основі якого самоврядне суспільство. Це давня слов’янська і давньоруська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють обраним ними представникам і наділяють їх владними повноваженнями.

 

У переддень свята представників місцевого самоврядування Золотоніщини тепло вітали на урочистих заходах, які відбулися в залі засідань районної ради. Першим запросили до слова голову районної ради Валерія Саранчу. Він відмітив, що, мабуть, символічно, коли свято відбувається наприкінці року, коли вже практично відсвяткували всі професійні свята, поздоровили всіх людей праці у нашому районі і сьогодні вже дійшла черга до тих,  які, по суті, цілий рік усіх вітали. І це дуже добре.

 

– Ми в кінці року підводимо підсумки діяльності: що ще не зробили у цьому році і що намагатимемось робити в 2018 році. 7 грудня - це дата, коли ми можемо вшанувати тих, хто присвятив своє життя людям. За соціологічним дослідженням найбільше працюють саме мери та голови сільських рад. Робота у них в голові постійно, навіть, перебуваючи вдома, вони думками на роботі.  На другому місці виявились підприємці-бізнесмени, на третьому – педагоги. Соціологи зробили ще один розрахунок – хто найщасливіший із цих груп людей. І тут виявилося, що нещасливі із цієї трійки – бізнесмени, а вчителі знову знаходяться в трійці щасливих людей – хоч все-таки роботи в них багато, проте вони щасливі. Мери і голови сіл, на диво, виявилися також щасливими. Бо, насправді, зроблене ними: чи то освітлення вулиць, чи відремонтована бодай трохи дорога, чи опорядкований сільський клуб, а чи будь - яка інша справа для громади – приносить задоволення і робить щасливими голів села, - наголосив Валерій Саранча. Він подякував за спільну роботу очільникам всіх 33 громад району, які роблять спільну справу задля добробуту людей, бо ж зроблено чимало і в освіті, і в медицині, і в культурі. Голова райради висловив слова вдячності депутатському корпусу та всім, хто  працював разом на спільний результат.

 

До нинішнього складу депутатського корпусу району обрано і голову РДА Олександра Лісового. Від імені виконавчої влади району він привітав учасників заходу з святом, із нелегкою професією, адже представники самоврядування кожен день працюють з людьми, переймаються їхніми проблемами, намагаються, в межах своїх повноважень, їх вирішити. Олександр Лісовий побажав процвітання, щоб розвивалася спільно золотоніська громада, бо тільки разом ми зможемо перемогти, в єдності – сила.

 

Серед шанованих гостей, які завітали на районні урочистості, був заступник голови обласної ради Вадим Гайович, який від депутатського корпусу обласної ради, вітаючи усіх із святом, зазначив, що самоврядування має давню історію – від літописних згадок про віче й до сьогоднішніх конституційних положень, що регулюють діяльність інституту демократії, самоврядування. Зрештою, це свято тих людей, які мають активну життєву позицію, які завжди ведуть за собою і є прикладом, вболівають за сільські громади. Представник обласної ради побажав, щоб робота була в радість, а громади підтримували і були вдячними за ту нелегку справу, яку голови сіл роблять щодня. Висловив слова подяки депутатам районної ради за консолідованість, злагодженість, високі показники, побажав усім міцного здоров’я, родинам злагоди і благополуччя.

 

Слова вітань працівникам місцевого самоврядування району висловили: керуючий справами Золотоніської районної ради,голова міськрайонного комітету профспілки працівників державних установ Сергій Стрижак, начальник управління агропромислового розвитку Петро Бобков, головний лікар Золотоніського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Лариса Насальська, заступник головного лікаря ЦРЛ Сергій Козлов, начальник управління праці та соціального захисту населення Валентина Скиба, сільський голова села Дмитрівка Любов Іллічова, а від освітян Золотоніщини віншування підготували директори шкіл,  представники позашкілля.

 

За доброю традицією групу депутатів райради, сільських голів, секретарів сільських рад, інших представників самоврядування було пошановано грамотами, квітами та подарунками. Так, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у забезпечення взаємодії органів місцевого самоврядування з органами виконавчої влади Золотоніського району та з нагоди Дня місцевого самоврядування почесною грамотою Черкаської обласної ради нагороджено голову Золотоніської районної ради Валерія Саранчу.

 

Спільною грамотою районної ради та районної державної адміністрації відзначено сільського голову с. Крупське Івана Соколенка. Почесною грамотою Золотоніської районної ради нагороджено депутатів райради Івана Богатиря, Миколу Кунчича, Людмилу Литвиненко, Олену Олейнікову, сільського голову с. Ковтуни Олену Мірошніченко, секретарів сільських рад: Коврайської - Ольгу Шадловську, Антипівської – Ларису Довгополову, завідуючого відділом організаційного забезпечення, контролю і кадрової роботи виконавчого апарату районної ради Ростислава Калайду.

 

Грамотою Золотоніської районної державної адміністрації нагороджено сільського голову Зорівської ОТГ Юрія Гунька, головного бухгалтера Бубнівсько-Слобідської сільської ради Інну Засенко, землевпорядника Вознесенської сільської ради Наталію Синьоок. Подяку  Золотоніської районної ради заслужив двірник Золотоніської районної ради Володимир Пучков.

 

Урочистості святкуванню додали пісенні виступи працівників районного будинку культури.

 

День професійного свята – приємна мить, проте після неї настають значно довші будні з їх тривогами, труднощами, успіхами і невдачами. Тож всім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їх потреби та інтереси – непохитної віри у щасливе майбутнє країни, впевненості, порозуміння і єдності задля добра, благополуччя, миру та спокою.

 

 

 

 

Повернутись