Категорії

Відбулось навчання секретарів сільських рад

       19 березня цього року у залі засідань районної ради відбувся семінар-нарада для секретарів сільських рад.

  Відповідно до плану роботи районною радою було підготовлено і внесено на розгляд учасників семінару дев’ять актуальних питань, з якими секретарі сільських рад зустрічаються у своїй повсякденній роботі.

   У роботі семінару-наради взяли участь керівництво районної ради та райдержадміністрації, представники управління Пенсійного фонду в Золотоніському районі, міськрайонного управління юстиції, управління статистики у Золотоніському районі, голова міськрайонної організації профспілки працівників державних установ, нотаріус Золотоніського нотаріального округу, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради.

   Роботу семінару розпочали голова районної ради Валерій Саранча та голова райдержадміністрації Олександр Лісовий. Очільники району проінформували присутніх про стан справ на Золотоніщині, спільно обговорили досить важливу тему - реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

   Семінар продовжив свою роботу з розгляду важливого питання - про нові зміни у пенсійному законодавстві України. Його розгляд розпочався з виступу начальника відділу обліку надходжень платежів управління Пенсійного фонду в Золотоніському районі Олени Богдан, яка розповіла секретарям сільських рад про сучасні нововведення - механізм надання територіальними органами Пенсійного фонду України послуг в електронному вигляді, заснованих на технологіях віддаленого доступу та автоматизованої передачі і обробки інформації.

    Її колега, начальник відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду в Золотоніському районі Вікторія Карасьова розповіла присутнім, що з 1 квітня 2015 року набуває чинності Закон України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”, яким, зокрема, встановлюється  особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам. Вікторія Олексіївна повідомила секретарям сільських рад, що незалежно від факту роботи та посади, на якій працюють пенсіонери, призначена пенсія незалежно від її виду та Закону, згідно з яким призначена виплачується в повному обсязі, лише інвалідам І та ІІ груп, інвалідам війни ІІІ групи та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється чинність пункту 1 статті 10 Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особам, на яких поширюється дія пункту 3 Прикінцевих положень даного Закону.

   Участь в обговоренні цього питання взяли керуючий справами районної ради Сергій Стрижак, секретар Дмитрівської сільської ради Валентина Манжула та інші.

   Начальник відділу реєстрації актів цивільного стану по Золотоніському районі міськрайонного управління юстиції Наталія Юнусова-Логачева ознайомила присутніх у залі з основними змінами, які відбулись за останній період в законодавстві при державній реєстрації актів цивільного стану. Наталія Володимирівна також звернула увагу на необхідність переходу органів місцевого самоврядування до використання у своїй роботі сучасного програмного забезпеченням Державного реєстру актів цивільного стану громадян АРМ ,,ДАРЦС”.

   Досить важливим для секретарів сільських рад було питання організації роботи зі зверненням громадян, з доповіддю по якому, виступила головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення райдержадміністрації Наталія Сусла. Наталія Володимирівна у своєму виступі проаналізувала стан роботи органів місцевого самоврядування по даному питанню, продемонструвала присутнім наочні матеріали необхідні для використанні у їхній роботі.

   Крім того, на семінарі-нараді були розглянуті питання: про нове у законодавстві про нотаріат, про соціальний захист дітей тимчасово переміщених з Донецької та Луганської областей без законного представника, про уточнення книг по господарського обліку, правильність ведення та повноти внесення інформації до них та інші.

   Змістовним і цікавим для секретарів сільських рад було питання організації проведення звітно-виборних зборів у первинних профспілкових організаціях профспілки працівників державних установ та підготовки до звітно-виборної конференції міськрайонної організації ППДУ, з яким присутніх ознайомив голова Золотоніського міськрайонного комітету профспілки працівників державних установ Сергій Стрижак.

   Під час свого виступу, Сергій Олександрович розповів про порядок ведення звітно-виборних зборів первинних профспілкових організацій та ознайомив з відповідними нормативними документами.

   Потрібно відмітити, що за дві години роботи семінару присутні набули практичний досвід, вдосконалили відповідні знання та навички з різноманітних питань службової діяльності.

   Обмін дорогоцінним досвідом та практичне вирішення спільних проблем - ось основна мета проведення семінарів-нарад.      

 

 

Повернутись