Категорії

Відбулася тридцять перша сесія Золотоніської районної ради VII скликання

 

11 жовтня 2019 року у залі засідань Золотоніської районної ради відбулося пленарне засідання 31 сесії районної ради VII скликання під головуванням її очільника Валерія Саранчі.

 

У роботі сесії взяли участь помічник народного депутата України Олександра Скічка – Вероніка Іващенко, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, очільники місцевої прокуратури та відділу поліції, сільські голови, представники засобів масової інформації.

 

На початку роботи пленарного засідання депутати ухвалили порядок денний, до якого увійшли питання які попередньо були розглянуті і внесені постійними депутатськими комісіями.

 

У районі буде п’ять лего-класів

 

Про програму розвитку освіти на 2017-2021 роки доповідала начальниця відділу освіти Валентина Денисенко. Програма широка, включає 9 розділів і стосується усіх сфер шкільного життя. Дошкільною освітою у районі охоплено 95% дітей віком від 3 до 6 (7) років, до садочків ходять усі діти 5-річного віку. Для них створено умови для особистісного зростання з урахуванням задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних можливостей. Щодо середньої освіти: у цьому навчальному році її здобувають 3254учні. Профільне навчання впроваджено у 25 закладах (ним охоплено майже 700 дітей), 16 учнів Драбівецького навчально-виховного комплексу поглиблено вивчають біологію. Ведеться активна робота з обдарованими дітьми, результат якої – перемоги  у конкурсах, олімпіадах, змаганнях районного, обласного і всеукраїнського рівнів. Юні науковці разом зі своїми керівниками захищають роботи на конкурсах МАН. На Золотоніщині традиційно проводять захід під назвою «Зоряний олімп», де нагороджують найкращих. У травні цього року грамоти та цінні подарунки отримали 102 учні, 15 колективів і 74 педагогічні працівники, які підготували переможців олімпіад і конкурсів. Особливу увагу приділено навчанню дітей з особливими потребами. У районі запроваджено інклюзивне навчання у Новодмитрівській школі, Подільському і Драбівецькому навчально-виховних комплексах. На базі відділу освіти працює консультаційний пункт для батьків дітей із особливостями психофізичного розвитку, які відвідують дошкільні, загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади на умовах інклюзивного навчання. Валентина Денисенко також розповідала про позашкілля, організацію харчування дітей, соціальний захист працівників освіти.Наприкінці доповіді вона наголосила, що програма розвитку освіти виконується, і що всі можуть у цьому переконатися, слідкуючи за роботою педагогів і успіхами дітей, спостерігаючи, як змінюються заклади освіти, бачачи, які там зроблено ремонти. Депутати погодилися із цим,  проголосувавши «за». Під час обговорення постало питання про батьківські комітети, які, як знаємо, держава хоче скасувати. Начальниця відділу освіти сказала, що у школах Золотоніщини, як і по всій Україні, вони існують, але це ініціатива самих батьків. Вчителі до збирання коштів ніякого стосунку не мають. Батьки самі бачать і вирішують, що треба придбати, щоб покращити умови навчання і перебування їхніх дітей у школі. Тому якщо ліквідовувати батьківський комітет, то треба розуміти, чи зможе навчальний заклад забезпечити усі необхідні витрати.

 

Голова районної ради Валерій Саранча сказав, що освітянська галузь Золотоніщини – одна із кращих в області, що є результатом спільної злагодженої роботи влади, освітян і батьків. Додав, що у недалекому майбутньому планується розширення мережі лего-класів (їх скоро буде 5) і придбання ще одного шкільного автобуса, що не вдалося зробити цьогоріч. А ще наполіг, що під час очікуваної децентралізації місцеве самоврядування, як і районна влада, повинні докласти усіх зусиль, щоб передання освітніх закладів у власність об’єднаних громад було поміркованим і плавним. І щоб ні діти, ні працівники освіти не відчули негативних наслідків цього процесу.

 

Підтримка української мови – одне з пріоритетних завдань

 

Валентина Денисенко розповідала й про результати моніторингу та контролю за функціонуванням української мови на території району. Вона повідомила, що у всіх державних структурах, їхніх підрозділах, у засобах масової інформації, в культурних, освітніх закладах дотримуються україномовного режиму. Організовуються заходи, поширюються буклети для популяризації державної мови. Під час обговорення цієї теми на сесії всіх попросили продовжити успішну реалізацію програми, дотримуватися правил української мови, вивчати новий правопис, неухильно користуватися державною мовою під час ведення діловодства, публічних виступів, у робочому спілкуванні і листуванні.

 

«Турбота» – комплексна районна програма

 

Про хід її виконання розповідала начальниця управління праці та соціального захисту населення Валентина Скиба. Програма не нова, вона діє з 2014 року. Її мета – поліпшення соціальної захищеності ветерані війни і праці, інвалідів, підвищення якості надання їм медичного обслуговування. У районному бюджеті на 2019 рік було передбачено більше трьох мільйонів гривень для реалізації програми. За звітний період профінансовано майже два мільйони. Їх використано на виплату матеріальної допомоги довгожителям, придбання продуктових наборів для ветеранів до свята Перемоги, підтримку громадських організацій – районної ради ветерані війни та праці, спілки ветеранів Афганістану, організації «Союз-Чорнобиль», надання одноразової грошової допомоги особам, які потребують її. А також на розв’язання питань соціального захисту інвалідів, малозабезпечених громадян, багатодітних і неповних сімей, окремих категорій громадян. Валентина Скиба зауважила, що завдяки сільським радам вдалося зберегти систему автобусного сполучення на Золотоніщині. Продовжуються й пільгові перевезення, яких давно немає в більшості районів Черкащини.

 

Інші питання порядку денного

 

Крім згаданого вище, депутати внесли зміни до програми ремонту доріг державного значення, статуту Вільхівського навчально-виховного комплексу, районного бюджету, оренди комунальної власності, заслухали звіт постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності, правоохоронної діяльності, свободи слова та інформації, затвердили адміністративні межі Вознесенської сільської ради. Голосували і за кадрові зміни. Сесія призначила директором територіального центру Олександра Нагаєвського.

 

Окрім того, депутати підтримали два звернення. Перше – депутатів Кам’янської районної ради щодо скасування мораторію на ринок земель сільськогосподарського призначення. Депутати категорично проти продажу земель іноземцям і переконані, «що земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу». Друге звернення стосується можливих реформ освіти, які, на думку голови районної організації профспілки працівників освіти і науки  Людмили Лосіцької, знищать сільську освіту. Йдеться про закриття малокомплектних шкіл, відмову від фінансування шкіл, де менше 30-40 дітей, не фінансування старшої ланки класів, де навчається менше 20 учнів і багато інших негативних позицій. Депутати погодилися, що це звернення необхідно направити до керівництва держави, народного депутата, аби не допустити цих змін. Бо сільські діти мають право на вільний доступ до освіти, гарантований їм конституцією України, так само, як і міські.

 

 

 

Повернутись