Категорії

Відбулася 29-та сесія Золотоніської районної ради VІ скликання

     22 жовтня під головуванням голови Золотоніської районної ради Валерія Саранчі відбулося пленарне засідання 29-ої сесії районної ради VІ скликання. На засіданні був присутній народний депутат  України Леонід Даценко. Сесія розпочалась із приємних моментів. Депутати районної ради дружними оплесками і букетом троянд привітали з 50-річчям свого колегу – відомого благодійника, добру та щиру людину, досвідченого керівника та мудрого господарника директора СТОВ «Нива» Василя Лисенка. Привітання від депутатів отримала і районна газета «Вісник Золотоніщини», очолювана сьогодні головним редактором Ольгою Чукмаровою, колектив якої 20 жовтня відзначив 20-річчя з дня заснування районного видання а її очільниця у цей день святкувала свій день народження. Побажання плідної роботи для блага району почув на свою адресу новий міжрайонний прокурор Олександр Підліснюк, якого депутати привітали з призначенням на  посаду. Після радісних привітань почалася плідна робота.

    Найширшим і найоб’ємнішим питанням порядку денного був звіт заступника голови Золотоніської районної державної адміністрації Андрія Ляпкала про виконання райдержадміністрацією делегованих районною радою повноважень. Андрій Миколайович докладно проінформував про всі галузі життєдіяльність району, про забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку, ефективність використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, вирішення актуальних проблем економіки району, заходи для поліпшення добробуту населення. Він зазначив, що найболючішим питанням для Золотоніщини є те, що незважаючи на всі намагання влади і громади не може запрацювати ТДВ «Пальмірський цукровий завод». І взагалі, цього року Золотоніщина переживає дуже складні часи своєї історії, особливо важко було тоді, коли казначейство не працювало, не рухалися кошти і платежі. Проте незважаючи на негаразди, сьогодні у районі немає заборгованості з виплати заробітної плати (довгий час на невиплату зароблених грошей скаржились працівники ТОВ «СП «Золотоніський» (с.Піщане), тепер там стабілізувався фінансовий стан), середня зарплатня у районі зросла до 2691 грн. вирішились питання з автобусним сполученням у районі ( ще недавно районний борг перед ПАТ «Золотоніське АТП-17112» складав більше мільйона гривень, тепер заборгованість зменшилась до ста тисяч). Поступово у районі латають дороги – Андрій Ляпкало подякував сільгоспппідприємтсвам, які ідуть на зустріч і виділяють кошти на ремонт доріг ( це СТОВ «Прогрес», ТОВ «Нібулон», СТОВ «Пальміра», «Пальміравідгодівля», «Нива», ПСП «Плешкані», СТОВ «АФ «Маяк» та ін..).

   Проте у районі є ще багато проблем, які треба вирішувати, і райдержадміністрація добре знає і розуміє це.

 

Хто переймається ремонтом доріг?

 

     Під час обговорення звіту, депутат Юрій Хвиль задав запитання: чому тільки окремі постійні господарства виділяють кошти на ремонт доріг? Невже інші сільгосптовариства не розбивають дороги? І чому конкретно у Деньгах ТОВ «Кіт» продовжує руйнувати дорогу і відмовляється її ремонтувати?

     Даючи розгорнуту відповідь на це питання, Андрій Ляпкало розповів, якими важкими зусиллями вдалося утримати на плаву Золотоніський райавтодор у той час, коли там по півроку не виплачувалися зарплати, була загроза вимкнення світла і т.ін. Це єдине підприємство, що «вижило» на Лівобережжі. Продовжує працювати і виробляє якісний асфальт за нормальною ціною. А дороги у районі розбивають багато хто, проте всі сплачують податки і надіються, що автошляхи відремонтує держава. Тож потрібно особливо подякувати таким свідомим керівникам, як Людмила Лисун, Микола Васильченко та інші, які погоджуються допомагати громадам і дають кошти на ремонт доріг.

     Голова районної ради Валерій Саранча доповнив відповідь про ремонт автошляхів: з державного бюджету було виділено 1 млн. грн на ремонт тільки двох  доріг загальнодержавного значення: Золотоноша-Чапаєвка і Софіївка-Гладківщина-Бубнівська Слобідка. Проте у Золотоніському районі реконструкції потребують набагато більше доріг. Тому районна влада звернулась до всіх сільсгосптовариств району з проханням допомогти у ремонті. Відгукнулися лише ті керівники, які свідомі, людяні і мають добру волю. Щоб відремонтувати, наприклад, шлях на Богдани – треба не менше як 3 млн. грн. А всі гуртом сільгосппідприємства району за соціальними угодами виділили на потреби району 5 млн. грн. Ці гроші розпорошилися на дрібниці: десь у селі купили парти, десь холодильники, комп’ютери… Тому Валерій Саранча попросив керівників СТОВів і сільських голів виділяти гроші ціле направлено на ремонт доріг, а більш дрібні покупки можна робити й іншим шляхом.

     А щоб такі підприємства як ТОВ «Кіт» не руйнували дороги, громада села також повинна тиснути на керівництво цього сільгостовариства і вимагати кошти за соціальною угодою.

    Голова районної ради зазначив, що райдержадміністрація і районна рада спільно працюють, дбаючи про добробут і розвиток району. Разом їм вдається розв’язувати багато насущних проблем. Золотоніський район впевнено лідирує серед інших регіонів Черкащини за показниками соціально-економічного розвитку. Тож роботу заступника голови Золотоніської районної державної адміністрації Андрія Ляпкала визнали задовільною. (треба зазначити, що Андрієві Миколайовичу випало працювати у дуже важкий час. Він один виконує всю ту роботу, якою раніше займалися голова РДА, троє заступників і керівник апарату, і це при тому, що зараз помітно скоротився штат держслужбовців).

     Потім народні обранці заслухали звіт голови постійної комісії районної ради з питань освіти, молоді, культури, фізкультури і спорту Івана Малого, затвердили тарифи на послуги з теплопостачання, внесли зміни до рішення про районний бюджет. На порядку денному також стояли питання про оренду та списання майна комунальної власності, про надання згоди на прийняття  у спільну власність територіальних громад автомобіля марки УАЗ 396201 (тип спеціальна медична допомога), що  перебуває на балансі Комунальної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради», з послідуючою передачею на баланс Золотоніської центральної районної лікарні, та запит депутата Олекснадра Вергала про ремонт доріг в Антипівці.

     Депутати були досить активними і порушували для обговорення багато важливих проблем. Зокрема:

-     Юрій Хвиль запропонував звернутися до міської влади, щоб вона забезпечила питною водою ті населені пункти району, у яких місто забруднює воду;

-     Юрій Пономаренко подав запит про повідомлення для загалу прізвищ осіб, що орендують землі на берегах Дніпра, і даних про те, які податки вони платять (кілька років тому облрада обіцяла, що біля Дніпра побудують три оздоровчі комплекси. Де вони?).  Юрій Васильович також переймався низькою зарплатою медичних працівників і наполягав на її підвищенні.

       Юрій Пономаренко проінформував, що вперше за багато років в історії району було виділено 138 тис. грн на пільгові медикаменти для жителів села. Проте з цієї суми освоєно лише 47 тис. грн. Чому ці кошти не використовуються? Якщо не потрібні ліки, чому ці гроші не пустити на протезування для сільських жителів?

-     Олексій Васильченко повідомив, що коли чує, що сільгосптовариства виділили на ремонт дороги 30-40 тис. грн – це обурює, для товариств це надто малі кошти. СТОВ «АФ «Маяк» на ремонт автошляхів виділяє по 600 тис. грн і пропонує залучити до цієї корисної справи усі господарства, які працюють на території Піщаного – ТОВ «Крокус», ТОВ «СП «Золотоніський» та приватних підприємців. І так зробити у всіх населених пунктах району.

-     Людмила Лисун підняла питання про придбання для потреб району пожежного автомобіля, тому що це дуже актуально у літню спеку і зараз, коли горять торф’яники. Проте, виявляється, згідно з законом, район не може витратити на це свої кошти. МНС – державна служба, і купувати автомобіль мають з державного бюджету (пожежний «Камаз» коштує 1,5-2 млн грн). Тож було ухвалене рішення просити довгообіцяне пожежне авто у губернатора області.

 

Повернутись