Категорії

Відбулась зустріч з учасниками бойових дій та їх родинами

Минулої п’ятниці керівництвом Золотоніської районної ради та райдержадміністрації було проведено зустріч з учасниками антитерористичної операції, членами їх сімейта сім’ями тих, хто із зони АТО не повернувся щодо інформаційно - роз’яснювальної роботи про їх права та пільги.

 

Зустріч розпочалась хвилиною мовчання за загиблими земляками під час військових дій на сході України.

 

З словами вдячності до присутніх звернулись голова районної ради Валерій Саранча та голова райдержадміністрації Олександр Лісовий. Очільники району подякували присутнім у залі засідань захисникам і членам родин чоловіки, батьки та сини яких боронять Батьківщину на сході держави за їхню мужність, патріотизм і витримку, побажавши демобілізованим хлопцям, якнайшвидше вливатись у мирне життя, а рідним дочекатись своїх воїнів живими та неушкодженими.      

 

У рамках цього заходу представники Золотнонісько-Драбівського об’єднаного міського військового комісаріату, керівники відповідних служб району надали професійні роз’яснення положень чинного законодавства щодо прав учасників антитерористичної операції, громадян, які мають статус учасника бойових дій та їх сімей, членів сімей загиблих військовослужбовців.

 

Спочатку, присутні в залі, обговорили питання порядку отримання статусу учасника бойових дій, інваліда війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни. З відповідною інформацією перед присутніми виступив головний спеціаліст Золотнонісько-Драбівського об’єднаного міського військового комісаріату Володимир Циб. У своєму виступі Володимир Іванович повідомив учасників зустрічі про документи, котрі потрібно подати до військового комісаріату для отримання відповідного статусу, а також зазначив, що процедура присвоєння статусу учасника бойових дій триває не більше одного місяці і на сьогодні жодної відмови жителям району у присвоєні не було.

 

Окремо зупинилися на особливо важливій темі - пільги учасникам бойових дій, інвалідам війни та членам сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни. Загалом статус учасника бойових дій надає понад двадцять пільг, зокрема безкоштовне отримання ліків, 75% знижка на оплату комунальних послуг, безкоштовний проїзд у громадському транспорті, - відзначила начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління праці та соціального захисту населення Золотоніської райдержадміністрації Юлія Верхольот.

 

Про пенсійне забезпечення учасників бойових дій та їх сімей розповіла начальник управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Вікторія Карасьова.

 

Також присутні обговорили інші болючі проблеми, які турбують власне звільнених у запас військовослужбовців, членів їх родин та родин мобілізованих: питання організації санаторно-курортного забезпечення, соціального захисту дітей з категорії мобілізованих і учасників антитерористичної операції, трудових відносин роботодавців та мобілізованих, соціальної і психологічної підтримки. Не залишилось поза увагою питання щодо сплати банківських кредитів.

 

Щодо надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції розповіла завідуюча юридичним сектором управління Держземагенства у Золотоніському районі Маргарита Ляшенко. Представник управління розповіла про процедуру подачі заяв та оформлення відповідних документів для отримання земельної ділянки.  

               

За підсумками зустрічі голова районної ради Валерій Саранча та голова райдержадміністрації Олександр Лісовий зауважили, що триматимуть на постійному контролі долю кожного учасника бойових дій, мобілізованого та їх родин, сприятимуть вирішенню їх проблем особистого характеру і подякували всім присутнім за активність під час зустрічі.

Повернутись