Категорії

Проблеми екології на контролі депутатів Золотоніської районної ради

 

9 липня 2015 року відбулося пленарне засідання позачергової  35-ої сесії Золотоніської районної ради VІ  скликання, яке провів її голова Валерій Саранча.

 

Основним питанням заради якого на вимогу депутатів районної ради скликано позачергову сесію було питання «Про хід виконання рішення районної ради  від 17.12.2014 № 30-1/VІ  «Про екологічний стан на території Золотоніського району та  забезпечення населення якісною питною водою».

 

В роботі сесії взяли участь голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, голова обласної ради Валентина Коваленко, голова Золотоніської РДА Олександр Лісовий, керівники  департаментів екології та капітального будівництва ОДА, Держсанепідмеслужби області, обласної епідемінспекції, облводгоспу, керівництво правоохоронних органів району, районних органів  виконавчої влади, райдержадміністрації, міста Золотоноша, керівники місцевих підприємств, сільські голови, делегації від громади Чапаєвки, Деньгів та Хвильово-Сорочина.

 

Про екологічні проблеми та заходи по їх подоланню присутніх на сесії депутатів і гостей проінформував перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Денисенко.

 

Найбільше у присутніх питань було адресовано директору КП «Міський водоканал»  Сергію Кузнєцову, який інформував учасників засідання про незадовільну роботу очисних споруд міста Золотоноша, які неочищеними стоками створили екологічне лихо на території району у басейні річок Суха Згар та Золотоношка, в результаті чого громади сіл Хвильо-Сорочин, Чапаєвки та близько двох десятків садівничо-огородніх кооперативів змушені дихати забрудненим повітрям та вживати шкідливу для здоров’я екологічно небезпечну, брудну воду.

 

У ході обговорення даного питання було прийнято проект рішення, в якому доручено спеціально утвореному райдержадміністрацією спільно з міською радою та депутатами районної ради штабу проконтролювати хід будівельних робіт на об’єкті очисних споруд м.Золотоноша та у вересні місяці поточного року доповісти про готовність даного об’єкту до повного введення в експлуатацію та початку проектної очистки каналізаційних стоків міста Золотоноша.

 

Це питання пообіцяв взяти під особистий контроль і голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, який також дав згоду зустрітися у вересні місяці з громадою та активом Золотоніщини.

З поміж інших питань депутати районної ради ухвалили рішення «Про  внесення змін  до районної комплексної програми ,,Турбота” на 2014 - 2020 роки», «Про районну комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійно підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015 - 2017 роки», «Про внесення змін до рішення районної ради від 28.01.2015 № 31-7/VІ  «Про районний бюджет на 2015 рік», розглянули питання управління об’єктами районної комунальної власності та регулювання земельних відносин.

 

У кінці сесії депутати підтримали запит свого колеги Юрія Пономаренка стосовно звернення до обласної державної адміністрації по питанню невведеного в експлуатацію об’єкту водопостачання у Піщаному та неналежної роботи локальних очисних споруд Золотоніської ЦРЛ, замовником будівництва яких виступав відділ капітального будівництва облдержадміністрації. А також до правоохоронних органів по питанню знищення колишньої поливної системи водопостачання у Піщаному.

Повернутись