Категорії

Підсумки року та нові плани

Депутати районної ради завершили рік, що минає, з досить хорошими результатами. Це засвідчила шістнадцята сесія, яка відбулася 22 грудня.  Саме звіт голови Золотоніської районної державної адміністрації Олександра Лісового про виконання програм економічного і соціального розвитку Золотоніського району та делегованих районною радою повноважень переконливо довів, що місцевим органам влади, самоврядування спільно вдалося зробити багато добрих справ для жителів Золотоніщини. Олександр Лісовий, розкриваючи основні показники спільної роботи не лише райдержадміністрації та її структурних підрозділів, а й районної та сільських рад, депутатів усіх рівнів, і, безперечно, сільських голів, наголосив, що об’єднані зусилля дали свої результати. У цьому році реалізовано промислової продукції більше, як на 150 млн. грн., сільськогосподарської продукції понад 857 млн. грн. Поголів’я великої рогатої худоби в сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності складає 19567 голів, в т.ч. корів 7831. Частка в загальнообласному поголів’ї ВРХ – 16 %, корів – 17 %. Перероблено м’яса 10,3 тис тонн. Виробництво молока досягло 48,6 тис. тонн, що більше минулого року на 397 тонн. Радують і розрахунки за земельні паї. Якщо обласний середній показник сягає 88%, то в Золотоніському районі – це  95%. До кінця року орендарі обіцяють 100%  повністю розрахуватися з орендодавцями.

 

- До бюджету надійшло цього року 539 млн. грн., із них власних 165 млн. грн., понад план маємо 11 млн. грн.. Це говорить про те, що ми працювали і плідно займалися питанням легалізації заробітної плати, а це дало свій результат, – підкреслив Олександр Лісовий.

 

Утримання освіти цьогоріч обійшлося у 139 млн. грн., із них державної субвенції надійшло 60 млн. грн. З районного бюджету додатково виділено 31 млн. грн. На капітальні видатки освітянській галузі в цьому році було спрямовано 17 мільйонів. Подбала влада про енергозбереження освітніх закладів. У цьому році було встановлено 525 металопластикових вікон, тоді як загалом у Черкаській області - 2300 вікон. Таких показників, за словами голови РДА, не досягнуто в інших районах. Олександр Лісовий, дякуючи всім за спільну роботу, відмітив, що вкладене в дітей - це найкраще, що може бути, адже - це наше майбутнє і майбутнє нашої держави.

 

Фінансування охорони здоров’я сягнуло 111 млн. грн.. Державна медична субвенція - 48 млн. грн., з районного бюджету додатково на медицину було спрямовано 31 млн. грн., тоді як з міського бюджету 2 млн. 547 тисяч.

 

У Золотоніській ЦРЛ цьогоріч вдалося зробити великий обсяг ремонтних робіт. Це і оновлене фойє першого поверху поліклінічного відділення, осучаснене діагностичне, відділення екстреної медичної допомоги, фізіотерапевтичне, відділення трансфузіології. Зараз ведуться роботи у хірургічному відділенні, ремонтується оперблок. Планується придбати нове сучасне обладнання, зокрема, хірургічні столи, безтіньові лампи. Також ведуться ремонтні роботи в пологовому відділенні – вже замінено покрівлю, утеплено приміщення, а ще у відділенні буде створено кабінет здорової жінки. Таких всього в Черкаській області буде 5. І  приємно, що один із них, із сучасним мамографом, УЗД апаратом і колькоскопом планують облаштувати саме в Золотоніській ЦРЛ.

 

У своєму звіті Олександр Лісовий розповів і про утримання та ремонт доріг.

 

- Не забували і про культуру, - каже Олександр Лісовий. - Загалом в цьому році на галузь виділено близько 5 млн.  грн.

 

Доповідач у своєму виступі також звернув увагу і на допомогу народних обранців. Завдяки депутатам Верховної Ради Віктору Вовку і Владиславу Голубу на соціально-економічний  розвиток Золотоніського району спрямовано 14 млн. 802 тис грн., з них 3 млн. 133 тис. грн. для відділу освіти, 10 млн. 100 тис. грн. для ЦРЛ, 726 тис. для первинної ланки.

 

На завершення виступу Олександр Лісовий привітав усіх зі святами - минулими та прийдешніми. Закликав і надалі залишатись великою дружньою сім’єю Золотоніського району, працювати на його розвиток. Подякував за підтримку сільським головам, депутатам за розуміння.

 

-  Не завжди все виходило гладко, були моменти емоційних суперечок, але без цього не буває життя, без цього не буває роботи, – зазначив голова РДА. Олександр Лісовий впевнений, що спільно вдасться подолати всі негаразди і Золотоніський район, який є одним із кращих у Черкаській області, буде й надалі розвиватися та примножувати здобутки.

 

В обговоренні звіту взяли участь: Катерина Харина, Надія Віннікова, Ольга Варданян, Віра Кулик, Ірина Головата, Любов Іллічова, Віра Циганник, Владислав Остроглазов, Валерій Саранча. Виступаючі підкреслювали, що спільними зусиллями у районі вдалося втілити багато добрих справ, реалізувати чимало ініціатив та ідей. А нинішні зміни в освітніх та лікувальних закладах просто вражають. Проте найголовнішим іспитом для очільників району стало те, що люди їм повірили, підтримали їхні прагнення - зробити життя кожного жителя Золотонішини кращим. На знак подяки Віра Кулик від педагогічного та учнівського колективів Хрущівського НВК вручила керівникам району виготовлені сувеніри. Олександру Лісовому дістався оберіг - лялька-мотанка, а Валерію Саранчі –  підкова удачі.

 

Під час роботи сесії депутати прийняли низку районних програм, до деяких внесли зміни та доповнення. Йшлося і про фінансування сільських закладів дошкільної освіти, будинків культури, клубів, інших закладів культури та бібліотек у наступному році. Депутати одностайними були у рішеннях, які стосувалися змін до районного бюджету на поточний рік та районного бюджету на 2018 рік. Отже, головним кошторисом району прийдешнього року визначено доходи і видатки у 445 млн. 671 тис.грн., в тому числі доходи загального фонду районного бюджету склали 434 млн. 782 тис.грн., доходи спеціального фонду – 10 млн. 889 тис.грн.

 

Окрім вищесказаного, на сесії прийнято рішення про встановлення ТОВ ,,ВТОРМЕТАЛ” тарифів на теплову енергію для потреб Кропивнянської та Піщанської загальноосвітніх шкіл.Позитивним було голосування щодо затвердження матеріалів технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок та з приводу оренди і списання майна районної комунальної власності, проголосували депутати й за зняття з контролю цільових районних програм, погодили умови оплати праці голови Золотоніської районної ради та його заступника, ухвалили рішення ще з низки інших питань. Зокрема, підтримали звернення Шабельниківського сільського голови Ігоря Гвоздя  щодо ситуації, яка склалася навколо земель державної власності на території Шабельниківської сільської ради. Обурені депутати і нинішнім станом у сфері електропостачання Черкаської області через бездіяльність державних органів, що відповідають за функціонування ПАТ ,,Черкасиобленерго”. Свою стурбованість вони виклали у зверненні до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки та директора Національного антикорупційного бюро України.

 

Загалом на обговорення та ухвалення рішень з питань порядку денного депутатам знадобилося близько трьох годин. У цілому робота народних обранців була плідною й конструктивною, бо погоджено подальші дії,  визначено пріоритети роботи у прийдешньому році.

Повернутись