Категорії

Основним завданням сьогодення є якість і доступність освіти

 

   24 жовтня у приміщенні районного будинку культури відбулось розширене засідання двадцять першої сесії районної ради. Головував на засіданні голова районної ради Микола Собченко. Участь у роботі сесії взяли голова районної державної адміністрації Олександр Манчук, депутат обласної ради, керівники відділів і управлінь райдержадміністрації, представники правоохоронних органів, директори загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних комплексів, голови профспілкових комітетів первинних організацій закладів освіти, представники місцевих засобів масової інформації, сільські голови.

   Відкриваючи пленарне засідання, Микола Георгійович повідомив, що основним і досить важливим є питання виконання районної програми розвитку освіти Золотоніського району на 2011 - 2015 роки. За словами голови районної ради розгляд цього питання - давно очікувана та важлива подія, оскільки ця районна програма є актуальна не тільки для освітянського загалу Золотоніщини, а й стосується більшості жителів району.       

  Першою до виступу було запрошено начальника відділу освіти райдержадміністрації Ларису Глобу. Лариса Іванівна у своїй доповіді проаналізувала хід виконання заходів передбачених програмою, наголосила на здобутках галузі освіти у минулому і поточному роках та накреслила перспективи розвитку.  

  Участь в обговоренні виступу начальника відділу освіти взяли голова постійної комісії районної ради з питань освіти, молоді, культури, фізкультури і спорту Сергій Кир’яченко, директора загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних комплексів Олександр Денисенко, Тетяна Гончаренко, Іван Малий, голова депутатської групи ,,Освіта Золотоніщини” Людмила Лосіцька, депутат Черкаської обласної ради Віталій Полях, депутати районної ради Юрій Пономаренко, Олександр Нагаєвський, Юрій Хвиль, Тетяна Говоркова та інші.

  Підсумок у розгляді питання підвели голова районної державної адміністрації Олександр Манчук та голова районної ради Микола Собченко.

  - Підготовка і обговорення даного питання порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання районної ради засвідчує небайдужість депутатів, громадськості до питання розвитку освіти в районі, турботу про інтелект нації. Так співпало, що вчора відбулися парламентські слухання по темі: ,,Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення”, а в газеті ,,Урядовий кур’єр” опубліковано розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 вересня 2013 року ,,Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії розвитку освіти в України на період до 2021 року”. Рекомендації парламентських слухань і розпорядження Кабінету Міністрів України передбачають розроблення та подання на розгляд проектів щодо внесення змін до законодавства про освіту, зокрема дошкільну, професійну, вищу та післядипломну. Виходячи з майбутніх законодавчих, нормативно-правових актів ми будемо повертатись до програм, які стосуються розвитку освіти в районі, аналізувати хід їх виконання, вносити до них зміни і доповнення, - зазначив у своєму виступі голова районної ради Микола Собченко.

   Голова районної ради подякував всім хто взяв участь у підготовці та обговоренні даного питання.

   Крім того, депутати заслухали звіт про роботу постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та праці, розглянули питання земельних відносин, управління комунальним майном та підтримали депутатські запити.

  За результатами обговорення питань порядку денного Золотоніською районною радою прийнято відповідні рішення.      

Повернутись