Категорії

Майбутнє твориться сьогодні

  Давайте разом підіймати славу України - запропонував молоді нашого району голова районної ради Валерій Саранча.

   «На вас велика надія. Слава України дісталась нам від старших поколінь. І вам її нині підіймати. Молода енергія має рухати світ», - з такими думками він звернувся до учасників круглого столу «Майбутнє твориться сьогодні», які зібралися 19 травня у читальному залі районної бібліотеки.

   «Шукайте свою мрію. Не зупиняйтесь на досягнутому. Знань багато не буває. Любіть Україну!» - ці та інші настанови учнівству висловив голова райдержадміністрації Олександр Манчук.

   Гості представницької зустрічі – народний депутат України Леонід Даценко та його помічник Тетяна Говоркова – теж зосередили увагу на ролі молоді у розбудові нашої держави і побажали юнакам та дівчатам: «Ідіть своєю дорогою. Хай вона буде українською». Принагідно народний депутат подарував успішним учням свою книгу та довідкові пізнавальні видання. Одна із тем, які обговорювалися за круглим столом, стосувалась того, що нинішньому суспільству не вистачає українських патріотичних кадрів із європейськими поглядами.

   Модератор розмови – завідувач методичного кабінету відділу освіти Андрій Логінов - надав слово, так би мовити, головним героям дня: переможцям шкільних предметних олімпіад та конкурсів і вченим-початківцям, які успішно захистили свої наукові роботи в Малій академії наук. На рахунку окремих учнів – по декілька перемог, у більшості є досвід змагання з однолітками в царині знань на обласному та всеукраїнському рівні. Їх не випадково називали елітою та інтелектуальним ядром сучасної молоді, обдарованими особистостями, науковими геніями, непересічними талантами.

   Про свої творчі пошуки говорили ерудит у точних та природничих науках Павло Вовчановський з Чапаєвської школи, президент учнівського самоврядування і народознавець Євгенія Дошка з Бубнівсько-Слобідського навчально-виховного комплексу, захоплена астрономією Ольга Крапко з Коробівського НВК, історик Валентин Джулай з Кропивнянської школи, комп’ютерний віртуоз Ярослав Пазиненко, дослідниця соціального життя свого села в 17–20 століттях Анна Денисенко, аналітик впливів антропогенних факторів на зміни в долині Супою Марина Марчук, шанувальниця фантастичних образів із творів Гоголя та інших класиків Юлія Коструб із Гельмязівської школи та інші. Намагалися аналізувати доступність освіти, розмірковували, чи легко сільським школярам із малокомплектних шкіл конкурувати з міськими ровесниками із спеціалізованих навчальних закладів. Мудрими роздумами і зауваженнями поділилися наставники молодих талантів Лідія Береза із Коробівки, Тетяна Ткаченко із Зорівки, Тетяна Голубка із Шабельників, яка, зокрема, побажала кожному вчителеві мати хоч одну, але таку, як у неї, Юлю. Вона мала на увазі свою талановиту вихованку Юлію Світайло, яка з 5-го класу впродовж восьми шкільних років наполегливо опановувала знання, вперто працювала та перемагала. А Юля перед всієї аудиторією щиро дякувала людям, які виховали її українкою.

   Надзвичайно щирою була Юлія Дзюбло із Драбівецького навчально-виховного комплексу, переможниця конкурсу «Я – європейка», яка попросила слова, щоб сказати, що недавно зрозуміла, як щиро любить вона свою Україну, пишається нашим прапором, відчуває кожне слово гімну. «Я горда, що я українка!» - впевнено говорила дівчина, висловлюючи загальний настрій своїх ровесників.

   Талановитим школярам та їхнім наставникам керівники району вручили подяки та квіти, побажавши подальших успіхів.

Повернутись