Категорії

Літнє оздоровлення та відпочинок дітей - на контролі президії районної ради

 

2 червня у залі засідань Золотоніської районної ради відбулось засідання президії районної ради під головуванням її очільника Валерія Саранчі. У роботі президії також взяли участь Валентин Латипов представник Адміністрації Президента України, голова райдержадміністрації Олександр Лісовий, керівники відділів і управлінь райдержадміністрації, правоохоронних органів,профспілкових організацій, працівники засобів масової інформації, сільські голови. До порядку денного засідання було внесено чотири актуальні питання з життєдіяльності району.

 

Зокрема, про хід виконання рішення районної ради від 19.11.2008 № 22-5/V ,,Про районну програму розвитку сімейних форм виховання дітей, що потребують опіки держави, та організаційного забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, підтримки сімей опікунів (піклувальників) на 2008-2015 роки” проінформували начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Ніна Засенко і начальник відділу освіти райдержадміністрації Валентина Денисенко.

 

Виступаючі детально ознайомили присутніх із станом виконання Програми в районі. Ніна Іванівна та Валентина Василівна проінформували присутніх, що сьогодні в районі проживає 112 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них лише 25 виховуються в Кропивнянському дитячому будинку для дітей шкільного віку, 44 дитини проживає в 42 сім’ях опікунів та піклувальників, функціонує 6 прийомних сімей та 4 дитячих будинки сімейного типу у яких виховується 43 дитини.

 

,,Відповідними районними службами постійно проводиться огляд стану утримання, навчання, оздоровлення та працевлаштування категорійних дітей, які перебувають в сім’ях опікунів, піклувальників, а показники стану розвитку сімейних форм виховання дітей вже не один рік є найкращими серед районів Черкської області”, - зазначила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Ніна Засенко.

 

До розгляду цього питання приєднались голова районної ради Валерій Саранча, представник Адміністрації Президента України Валентин Латипов, члени президії Іван Малий, Юрій Пономаренко, Людмила Лосіцька.

 

Значна увага була приділена питанню проведенню у 2015 році літньому оздоровленню. Про підготовку до оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді в літній період 2015 року доповіли начальники відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Вікторія Краснобай і відділу освіти райдержадміністрації Валентина Денисенко. У своїх виступах доповідачі відзначили, що улітку 2015 року планується забезпечити оздоровчими та відпочинковими послугами 3420 дітей, що складає 84 % від загальної кількості, які проживають на території району. Цьогоріч при навчальних закладах району буде забезпечено оздоровчими та відпочинковими послугами 1770 дітей, що становить 55% учнів 1-10 класів. Дошкільні навчальні заклади, як завжди, щороку будуть переведені на санаторний режим роботи.

 

Цього року при навчальних закладах району планується відкрити 55 таборів, з них : таборів денного перебування  - 34 (1283 учні), табори праці і відпочинку - 14(407 учні), табори для обдарованих дітей - 2, які будуть розміщені на базі районного Будинку дитячої та юнацької творчості (25 вихованців) і районного Центру технічної творчості (15 вихованців), табори для дітей із девіантною поведінкою - 4 (40 учнів).

 

Вперше, у цьому році починаючи з 4 червня на території району буде організовано літній мовний табір на базі Новодмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Цього року позаміські оздоровчі заклади будуть працювати у три зміни: ,,Чапаєвець”, ,,Придніпровський по 21 дню, а ,,Гайдарівець” - 18 днів.

 

Участь в обговоренні даного питання порядку денного взяли керівники позаміських оздоровчих закладів Валентина Ведмідь, Ярослав Костюк та Юрій Куреня. Очільники дитячих таборів проінформували президію і присутніх про стан підготовки закладів до початку літнього оздоровлення дітей, вартість путівок, термін оздоровчих змін. До розгляду цього питання також приєднались голова районної ради Валерій Саранча, керівники міськрайонних та районних профспілкових організацій Сергій Стрижак, Олександр Кушнір, Людмила Лосіцька, представник Золотоніського міжрайонного Управління Головного управління Держсанепідемслужби в Черкаській області Ольга Молодик, члени президії Юрій Пономаренко, Іван Малий, Тетяна Єремєєва, начальник Золотоніського районного відділу Управління ДСНС України в Черкаській області Юрій Денисенко, сільські голови.

 

Виступаючими, було внесено ряд суттєвих пропозицій до проекту рішення президії районної ради з даного питання.

 

З поміж іншого, було розглянуто та обговорено питанняпідсумків проведення днів районної ради і зборів громадян за місцем проживання та порядку денного тридцять четвертої сесії районної ради VI скликання.

 

За результатами своєї роботи члени президії районної ради ухвалили рішення з всіх питань, які вносились до порядку денного засідання.

 

По завершенню роботи президії відбувся день інформування сільських голів. Єдиним і найбільш дискусійним, емоційним було питання проекту перспективного плану формування територій громад Золотоніського району. З цього питання інформували присутніх голова райдержадміністрації Олександр Лісовий, голова районної ради Валерій Саранча, а також до його розгляду долучився і представник Адміністрації Президента України Валентин Латипов.

 

,,Я прибув до Золотоніського краю для того, щоб дізнатись, які настрої, думки, пропозиції у людей на місцях з приводу впровадження в життя ЗаконуУкраїни ,,Про добровільне об’єднання територіальних громад”, - зазначивВалентин Латипов. 

 

Під час обговорення даного Закону у сільських голів виникло багато запитань до керівників району та представника Адміністрації Президента України. Під час обговорення, сільські голови зазначили, що проведення адміністративно-територіальної реформи сьогодні не на часі, адже в країні йде війна, відбувся спад економіки та багато інших проблем, як на державному так і місцевому рівні. Підводячи підсумок зібрання, сільські голови запропонували очільникам району провести зустрічі з жителями всіх без виключення населених пунктів на яких роз’яснити механізми реалізації та впровадження в життя Закону України ,,Про добровільне об’єднаннятериторіальних громад”його ,,плюси”та ,,мінуси”.         

Повернутись