Категорії

Культура, позашкілля, дороги: актуальні питання сьогодення

   Широкий спектр проблемних питань у культурно-освітніх закладах району було озвучено на розширеному засіданні президії районної ради, яка відбулася на минулому тижні. У ході розгляду районної комплексної програми розвитку духовності, культури і туризму на 2012-2015 роки, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ірина Юхименко зазначила, що  в районі здійснюються заходи щодо створення умов по збереженню та розвитку  культурних цінностей, народного мистецтва, розвитку духовності. Першочерговими завданнями залишаються питання фінансування культурної сфери, відродження, збереження і примноження фольклору, організація змістовного дозвілля молоді, підвищення фахового рівня клубних та бібліотечних працівників проведення свят, фестивалів, оглядів-конкурсів, виставок, а також участь колективів художньої самодіяльності в різноманітних заходах, у тому числі обласних.

     – На Золотоніщині вдалося зберегти інфраструктуру галузі культури, – наголосила Ірина Василівна, – мережа закладів культури налічує 94 заклади. Це 45 сільських клубних закладів; районний будинок культури; центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей і 40 сільських бібліотек-філіалів; дитяча музична школа (с. Гельмязів) та її філіали у 5 селах; маємо і 5 „народних” краєзнавчих музеїв. Кількість працюючих, що забезпечують основну діяльність закладів культури складає 195 осіб. Робота закладів культури спрямована на забезпечення культурних потреб населення, збереження місцевої та національної культурної спадщини. Разом з тим, відсутність нового інструментарію, технічних засобів, сучасної аудіотехніки, звукопідсилюючої апаратури в сільських клубних закладах не в повній мірі забезпечує рівень виконавської майстерності, розвиток творчого потенціалу аматорського мистецтва на селі, – сказала доповідачка.

   Така ситуація потребує здійснення комплексу заходів, що дозволять в умовах соціально-економічної кризи зберегти мережу та покращити матеріально-технічну базу сільських клубних закладів, зміст культурно-дозвільної діяльності.

   Досить результативним і конструктивним було обговорення наступного питання порядку денного президії, яке стосувалося виконання ще однієї районної програми розвитку позашкільних закладів Золотоніського району на 2009-2015 роки. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Валентина Денисенко відмітила, що на виконання програми  проводиться низка заходів щодо забезпечення вільного, творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей в позашкільних освітніх закладах району, доступності позашкільної освіти, гарантування юним громадянам права на її здобуття.

   У Золотоніському районі нині діє три позашкільні навчальні заклади –Золотоніський районний будинок дитячої та юнацької творчості (с. Гельмязів), районний центр технічної творчості та підприємництва (с. Піщане), районна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа (с. Нова Дмитрівка). На базі цих установ у районі функціонує 183 групи та спортивні секції за різними напрямками, якими охоплено 2558 осіб учнівської молоді.

    З 2009 по 2013 роки на фінансування Програми було виділено близько восьми мільйонів гривень з районного бюджету. Проте позашкілля району нині потребує нових підходів і нового сучасного обладнання, – підкреслила Валентина Василівна.

   Своїми думками з приводу проблем у позашкіллі, поділилася директор районного будинку дитячої і юнацької творчості Лариса Редька. Їх спектр в основному пов’язаний із гуртковою роботою.

   Директор районної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, яка функціонує на базі  Новодмитрівської  ЗОШ, Олександр Шевченко сказав, що до занять спортом залучено 330 дітей з 11 сіл району. Цього літа для 20 дітей відпочинково–тренувальний процес пройшов на базі Придніпровського оздоровчого табору. Під час виступу Олександр Володимирович сказав, що спортивній школі вкрай потрібне комп’ютерне обладнання. Приємно відмітити, що на районному святі, з нагоди дня працівників освіти, їхня мрія здійснилася. Відтепер спортивна школа, як і районний центр технічної творчості та підприємництва, що у селі Піщане, мають новенькі ноутбуки. Працівники центру технічної творчості проймаються і проблемою ремонту даху та заміною сучасних пластикових вікон. У свою чергу, сільський голова Володимир Єщенко, пообіцяв вирішити проблему вже наступного року, бо ж у цьому приміщенні знаходиться і сільська рада, а ще й сільський краєзнавчий музей, в якому зберігається близько двох з половиною тисяч експонатів.

   Чимало часу на президії приділили гострій проблемі, яка стосується проведення ремонту та утримання сільських доріг. У ході обговорення було відмічено, що на території Золотоніського району  для цього проведено ряд відповідних заходів.  Наразі на обслуговуванні філій Золотоніського райавтодору та ,,Золотоніської ДЕД” ДП ,,Черкаський облавтодор” є 1052,3 км доріг, з них: дороги загального користування – 334 км, дороги комунальної власності – 718,3 км. У минулому і вже у цьому році ремонтувалися дороги загального користування за напрямками Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя, Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань, Миронівка-Канів-Софіївка, Драбів-Золотоноша. Проводилися роботи і на території сільських населених пунктів району.

   Одначе, як наголошувалося, це досить мізерний обсяг. Дорожні служби здатні виконувати замовлення в межах 10 мільйонів гривень. Практично цього року їх профінансовано трохи більше як на 800 тисяч гривень. Тож, було рекомендовано забезпечити ефективне та раціональне використання бюджетних коштів передбачених на ремонт доріг державної та комунальної власності, у тому числі шляхом підвищення якості виконуваних робіт та запровадження сучасних матеріалів і технологій. Здійснювати належне утримання й ефективну експлуатацію доріг на території району. Спільно з керівниками сільськогосподарських підприємств, іншими землекористувачами автодорожники мають проводити роботу по належному утриманню узбіч автомобільних шляхів, а у зимовий період здійснювати належну експлуатацію вулично-дорожньої мережі, зберігаючи її функції та якість. Треба вчасно підготувати і посипальний матеріал та засоби для боротьби з ожеледицею й сніговими заметами.

   У свою чергу, замовникам, а саме сільським радам, своєчасно забезпечувати виготовлення та затвердження в установленому порядку проектно-кошторисної документації, у разі проведення будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг комунальної власності. При укладанні угод на будівництво (ремонт), зобов’язувати підрядника при виконанні робіт використовувати асфальтобетон тільки за наявності відповідного сертифіката.

   На закінчення додамо, що робота президії була конструктивною і плідною. У прийнятих рішеннях враховані висловлені пропозиції, як депутатами районної ради так і присутніми сільськими головами.

Повернутись