Категорії

Хліборобська праця славиться віками

 

Наймирнішою і найважливішою серед усіх професій у світі називають професію хлібороба. У давнину казали: «Як людина ставиться до хліба – така у нього і душа». Так, хліб найголовніший, найдорогоцінніший плід людства  -  це і тривога, і радість, і безсонні ночі, постійні думи і турботи від першої весняної борозни до дозрівання колоса.

 

У третю неділю листопада щорічно в Україні відзначають День працівників сільського господарства. Ця галузь для нашої держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Про важливість праці трудолюбців сільського господарства годі й говорити.  Тож їхнє професійне свято – це  свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання.

 

На Золотоніщині щороку з нагоди свята як у районі, так і в селах проходять урочисті заходи, на яких вшановуємо людей праці, господарів землі – матінки, мудрих, самовідданих, невтомних, натхненних трудівників, хто розумом і руками, серцем і душею з великою любов’ю щодня долучається до високого творення - забезпечення добробуту держави. Сільська праця необхідна всім і кожному.

 

У середу, 15 листопада, в РБК відбулося справжнє свято великої і дружньої родини трударів Золотоніського району. У святковій залі зібралися працівники полів і ферм, механізатори, тваринники, фермери, спеціалісти, ветерани сільськогосподарського виробництва, керівники господарств, загалом – всі, хто своєю невтомною працею забезпечує щедрі врожаї.

 

Першими до вітального слова запросили голову районної державної адміністрації  Олександра Лісового та голову районної ради Валерія Саранчу.

 

Вони зазначали, що цьогоріч погода була не досить прихильною до хліборобської праці. На жаль, очікуваної врожайності не вдалося отримати.  Спочатку весняні заморозки, потім літо бездощів, липнева ж стихія взагалі принесла збитків майже на 130 мільйонів гривень. Але сільські трударі вистояли і зібрали непоганий урожай. Той, хто працює на землі, знає ціну кожній зернині, кожній погожій днині. Керівники району дякували сільським трударям за невтомну працю, за нелегкі селянські будні, за руки, що пахнуть хлібом, бажали гарних врожаїв, натхнення і доброго здоров’я.   

 

Очільники району провели церемонію нагородження кращих із кращих працівників сільськогосподарського виробництва.  

 

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди відзначення Дня працівника сільського господарства почесну  грамоту обласної ради вручили головному бухгалтеру ПСП «Плешкані» Людмилі Черниж. Спільними грамотами районної ради та районної державної адміністрації відзначено: заступника начальника управління агропромислового розвитку Володимира Побиванця, директора ТДВ «Русь» с.Гельмязів Валерія Григоренка та  керівника ПАТ ПЗДГ «Золотоніське» с.Згарь Леоніда Трущенка.

 

За вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району, сумлінну, наполегливу, багаторічну працю та з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства почесними грамотами районної державної адміністрації, районної ради нагороджено: Сергія Денисенка – головного агронома СТОВ «Нива»; Миколу Гуля – головного зоотехніка СТОВ «Маяк»; Юрія Шаповала – головного агронома СТОВ «Богданівське»; Анатолія Марченка – директора СТОВ «Чапаєвське»; Василя Лисенка – директора СТОВ «Нива». До того ж, Василю Григоровичу та Анатолію Васильовичу вручили грамоти Федерації футболу Черкаської області, подарунки і м’ячі за вагомий внесок у розвиток футболу в Золотоніському районі. Пошановано директора ПСП «Плешкані» Людмилу Лисун; головного зоотехніка СТОВ «Перемога» Олександра Сирого; головного інженера СТОВ «Прогрес» Павла Петленка; голову фермерського господарства «Юлія» с.Коврай Віктора Гончаренка; директора СТОВ «Воля» Володимира Пономаренка. Оголошено  подяку   районної державної  адміністрації: Галині Дубовик – директору ТОВ «Золотоніський бекон» с.Крупське; директору ТОВ «Гранекс – Черкаси»  с. Деньги Том Марія Хендрік Ван Гої.

 

За активну громадянську позицію, небайдуже ставлення  до розвитку футболу та особисту підтримку ФК «Златокрай - 2017» грамотою громадської організації ФК «Златокрай - 2017» нагороджено: Владислава Кулініча – голову правління ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат»; Федора Прейса – директора СФГ «Ромашка».

 

Цінними подарунками нагороджено велику групу передовиків сільськогосподарського виробництва 2017 року: трактористів і механізаторів, доярок і рільників, агрономів, техніків, водіїв.

 

Привітання на адресу винуватців свята висловили: головний лікар Золотоніської ЦРЛ Сергій Примак, головний лікар Золотоніського центру первинної медико-санітарної допомоги Лариса Насальська, начальник відділу освіти Валентина Денисенко, начальник управління агропромислового розвитку Петро Бобков.

 

Словесні вітання перепліталися з музичними. Яскравими були виступи колективів художньої самодіяльності з Вознесенського, Піщаного, оркестрународних інструментів Гельмязівської музичної школита хореографічних ансамблів «Любава» й «Успіх». Піднесеного святкового настрою додали артисти районного будинки культури.

 

На кінець урочистостей глядачів пригостили запашним короваєм.

 

Ми завдячуємо і віддаємо шану людям, які взяли на себе найважчу і найважливішу турботу - працювати на землі, годувати країну, бо саме з маленького хлібного зернятка починається потужність і сила держави.

 

Повернутись