Категорії

Фольклору живильне джерело

 

Це про Скориківський «Світлячок». Учасники цього дитячого фольклорного колективу намагаються сіяти навколо себе світло, щедро даруючи радість своїми оптимістичними обрядодійствами, відтворюючи незабутню народну автентичність. У переддень Старого нового року «Світлячок» брав участь у дитячому фольклорному фестивалі, який відбувся  в обласній філармонії і мав назву  «Щедрий вечір, добрий вечір, мати Україно». Вже  в дев’ятий раз на обласній сцені велично звучали колядки, щедрівки, театралізовані постанови та вертепи у виконанні 23 кращих дитячих колективів Черкащини, переможців та володарів гран-прі різноманітних творчих конкурсів.

 

Перед початком у фойє філармонії гостей зустріли дитячі колективи з колядками, щедрівками й різдвяними розвагами. Тут же проходила виставка-продаж тематичних дитячих робіт  та майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, витинанки, різдвяної іграшки, боді-арту, розпис картини. Концертна програма за участю виконавців фольклорного дійства тривала кілька годин та супроводжувалася яскравими вокальними, танцювально-хореографічними композиціями й театралізованими постановками у виконанні юних талантів з усієї області. Приємно, що на цьому престижному заході виступ фольклорно-етнографічного колективу «Світлячок» Скориківської ЗОШ був неперевершений. Їм найбільше аплодували, а ще лунали  вигуки: «Оце по-нашому, по-народному!». Бо багато глядачів під час їхнього обрядового дійства-віншування «Відчиняйте вікно – хай летить вам добро» пригадали своє дитинство й свої дитячі щедрівки. «Світлячки» також були приємно вражені такою високою оцінкою їхніх талантів. У захопленні діти були й від солодких подарунків, якими їх щедро обдарувала районна рада та райдержадміністрація Золотоніського району.

 

Такий фестиваль – це не лише можливість згадати давні українські традиції, а й об’єднатися в одну єдину родину, відволіктися від буденних справ, заспівати та повеселитися разом із дітьми й оцінити їхні таланти, здібності, відчути неперевершену красу світлої, доброї  та чистої дитячої душі. Саме такими є 22 учасники фольклорно-етнографічного колективу «Світлячок» із Скориківки. Завдяки талановитій особистості – художньому керівникові Валентині Пономаренко - звичайні сільські діти відроджують фольклорну спадщину, гідно представляючи Золотоніщину на всеукраїнських, міжнародних фестивалях і конкурсах. 

Повернутись