Категорії

Депутати Золотоніської районної ради розглянули проект районного бюджету

  

   23 січня 2015 року депутати Золотоніської районної ради активно попрацювали у складі профільних постійних комісій. Свої засідання у цей день провели сім постійних комісій районної ради. Участь у їх роботі взяли голова районної ради Валерій Саранча, заступник голови райдержадміністрації Андрій Ляпкало, керуючий справами районної ради Сергій Стрижак, керівники відділів і управлінь райдержадміністрації. У ході засідання, депутатами, було обговорено питання, що вносяться на розгляд пленарного засідання тридцять першої сесії районної ради.

   Головними питаннями порядку денного засідань були проект програми економічного та соціального розвитку Золотоніського району на 2015 рік і районний бюджет на цей рік.

   Доповідаючи депутатам районної ради про особливості складання та виконання програми економічного та соціального розвитку району, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Володимир Денисенко зазначив, що в основу Програми покладені закони України ,,Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, ,,Про місцеві державні адміністрації”, ,,Про місцеве самоврядування в Україні”, інших нормативно-правових актів, виданих Президентом України та Кабінетом Міністрів України, проекту Програми економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2015 рік, інших програм стратегічного розвитку району. Основною метою Програми є посилення ефективності спільних дій райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в районі, підприємств, установ та організацій, що ґрунтуються на досягненні основних цілей та пріоритетів розвитку району. Програма економічного і соціального розвитку Золотоніського району на 2015 рік направлена на підвищення якості життя жителів району та приведення його стандартів до рівня країн Європи.

   Після обговорення члени постійних комісій підтримали проект Програми та рекомендували внести його до порядку денного чергової сесії.

   Про формування районного бюджету на 2015 рік, проінформували членів постійних комісій, голова районної ради Валерій Саранча та начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Носенко. У своїх виступах вони відзначили, що до складу доходів районного бюджету у 2015 році будуть зараховуватися податки і збори, передбачені статтями 64 та 691 Бюджетногокодексу України.Прогнозні обсяги надходжень по кожному із визначених доходнихджерел розраховані з їх реальної оцінки за попередні базові періоди на підставі розрахунків Золотоніської ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області, структурних підрозділів райдержадміністрації та прогнозних показників економічного і соціального розвитку району на 2015 рік.

   Також при формуванні доходної частини районного бюджету було враховано зміни положень Бюджетного та Податкових кодексів України в частині місцевих бюджетів, а саме:

  - запроваджено нові види трансфертів (базова дотація, освітня субвенція, медична субвенція, інші субвенції);

   - систему балансування замінено системою бюджетного вирівнювання, яка передбачає горизонтальне вирівнювання податкоспроможності районного бюджету залежно від рівня надходжень на одного жителя податку на доходи фізичних осіб;

  - скасовано розмежування джерел загального фонду на власні та закріплені доходи;

  - збільшено норматив відрахувань до районного бюджету податку на доходи фізичних осіб - 60 %.

   Стосовно видаткової частини районного бюджету, начальник фінансового управління Олена Носенко зауважила, що розрахунок прогнозованого обсягу видатків районного бюджету також здійснено з урахуванням відповідних вимог Бюджетного кодексу України та Закону України ,,Про Державний бюджет України на 2015 рік”.

   Жвавим виявилось обговорення проекту районного бюджету на 2015 рік. Участь в його обговоренні взяли голова районної ради Валерій Саранча, депутати - Василь Лисенко, Юрій Пономаренко, Іван Соколан, Юрій Хвиль та інші.

   По завершенню обговорення, члени постійних комісій районної ради підтримали пропозицію внести на розгляд сесії проект районного бюджету.

   Під час засідання постійних комісій також було розглянуто та запропоновано внести на розгляд депутатів внесення змін до окремих районних програм, питання регулювання земельних відносин, питання управління об’єктами комунальної власності, перспективний план роботи Золотоніської районної ради VI скликання на І півріччя 2015 року та інші важливі питання. 

 

Повернутись