Категорії

Депутати визначили пріоритети

 

Минулого четверга в залі засідань районної ради відбулися засідання постійних комісій, де депутати детально обговорили широке коло питань, які внесено на розгляд пленарного засідання чергової сесії. З поміж інших, варте на увагу питання, що стосується виконання районної програми ,,Питна вода Золотоніського району на 2007 - 2020 роки” В районі залишається актуальним питання забезпечення населення питною водою гарантованої якості. За словами фахівців основними причинами погіршення якості питної води водопроводів у сільській місцевості  є незадовільний санітарно – технічний стан водогінних і каналізаційних мереж, капітальні ремонти яких практично не проводяться, відсутність ефективного власника, спеціалізованих служб експлуатації водопровідно-каналізаційного господарства, виробничого лабораторного контролю якості води тощо.

 

Зокрема, через відсутність необхідних комплексів очистки питної води 4  комунальними водогонами подається вода з відхиленнями від гігієнічних вимог  за показником загальної жорсткості, вмістом заліза.  Вкрай повільно  в районі виконується Закон України „Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” в частині передачі сільських водопроводів у власність органів місцевого самоврядування. Як наслідок, значна частина сільських водогонів району не має ефективного власника.

 

На комісіях заслухано і хід виконання районної цільової програми ,,Призовна дільниця” на 2014-2016 роки”. У ході обговорення голова райради Валерій Саранча запропонував провести інвентаризацію тирів у сільських населених пунктах, з метою відновлення їх роботи, озвучено пропозицію щодо використання на уроках допризивної підготовки бодай макети автоматичної зброї, аби краще на практиці учні освоїли знання з цього предмета.

 

Значно часу на комісіях депутати приділили питанню – залучення інвестицій в економіку Золотоніського району на період до 2020 року. Адже це визначає самодостатність територіальних громад району та ефективність використання наявних у них ресурсів; зайнятість населення; підвищення конкурентоспроможності району; формування  його позитивного іміджу та популяризація серед потенційних інвесторів; налагодження регіональної системи маркетингу; створення сприятливих умов для ведення бізнесу та інвестування капіталу в економіку району суб'єктами господарювання різних форм власності.

 

З поміж інших депутати розглянули проект районної програми підтримки державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів та забезпечення матеріально-технічної бази Золотоніського управління Державної казначейської служби України Черкаської області для удосконалення обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів Золотоніського району на 2016 рік, погодили зміни до попереднього рішення районної ради, яке стосується порядку здійснення перевезень та компенсації за надані послуги по пільговому проїзду окремих категорій громадян на автобусних маршрутах загального користування в Золотоніському районі за рахунок коштів районного бюджету. Запропоновано, що щосереди безплатно мають можливість їздити сільські пенсіонери та щодня – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Зацікавлення у депутатів викликав проект програми «Медичний працівник Золотоніщини на 2016-2018 роки». Бо ж наразі найбільш складним є питання забезпеченості кадрами первинного і вторинного рівня надання медичної допомоги, організація цілодобового чергування фахівців з метою надання допомоги ургентним хворим. Недоліки в організації медико-санітарної допомоги стали передумовою до порушення комплексності та послідовності у наданні медичної допомоги, формального підходу до проведення профілактики захворювань та диспансеризації населення. Це, у свою чергу, призвело до несвоєчасного виявлення хвороб та їх ускладнень, а відтак – і до потреби населення у спеціалізованій та високо спеціалізованій медичній допомозі.

 

Разом з тим потребує покращення кваліфікаційний рівень  працівників медичної галузі у відповідності до сучасних  вимог надання медичних послуг.  Нагальною потребою є омолодження кадрового потенціалу, адже значний  відсоток працюючих – люди пенсійного віку. Однак, низькі заробітна плата та соціальний захист медичних працівників стають перешкодою в залученні молодих фахівців до роботи в галузі.

 

Такий стан справ вимагає здійснення комплексу заходів, спрямованих на розв’язання проблем та підвищення ефективності  медицини в цілому. Тож, на переконання депутатів, прийняття  Програми  сприятиме забезпеченню медичних закладів району лікарями, поліпшенню стану здоров’я населення  шляхом забезпечення доступу до кваліфікованої медичної допомоги як на первинному, так і на вторинному рівні, орієнтованих  на інтегрованому підході до  вирішення медико-санітарних потреб окремих громадян, родин та громади в цілому.

 

Окрім вищевикладеного на комісіях підтримали пропозиції начальника фінуправління РДА Олени Носенко і розподілили додаткові (від перевиконання) надходження районного  бюджету на потреби сільської освіти, медицини та інших галузей.

 

З усіх питань, а їх було розглянуто на комісіях близько два десятка, депутати  ухвалюватимуть рішення колегіально, вже на сесії райради, яка відбудеться 14 вересня о 10 годині у залі засідань районної ради.

 

Повернутись