Категорії

Депутати району ухвалили важливі рішення

 

17 квітня в залі засідань районної ради відбулася двадцять сьома сесія Золотоніської районної ради сьомого скликання.

 

Депутати розглянули хід виконання Програми безоплатної правової допомоги населенню Золотоніського району на 2018-2020 роки. Директор Золотоніського місцевого центру з надання правової допомоги Сергій Брус інформував, що торік Золотоніським місцевим центром зареєстровано 1598 звернень, серед яких 779 - від жителів Золотоніського району. Кожному, хто звернувся, надано фахову первинну правову допомогу (консультацію, роз’яснення). 175 жителів району отримали безоплатну вторинну правову допомогу. 67 особам за рахунок держави було призначено безоплатного адвоката, а ще 108 отримали безоплатну вторинну правову допомогу від уповноваженого на представлення інтересів особи в суді фахівцем Центру.

 

Протягом звітного періоду для громадян Золотоніського району проведено 54 правопросвітницькі заходи, спрямовані на запобігання безробіттю, випадкам домашнього насильства, дискримінації та злочинності. Фахівці центру разом із представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, установ та організацій, брали участь у спільних заходах і надавали  БПД в залежності від актуальних потреб. Проводилася інша правоосвітня робота у навчальних закладах, надаваласяправова допомога учасникам АТО.

 

Депутати інформацію директора Золотоніського місцевого центру взяли до відома, а районній державній адміністрації запропонували продовжити роботу щодо її забезпечення та реалізації.

 

Багато часу на сесії було приділено питанню медичного обслуговування населення на території Золотоніського району, адже медична реформа вносить корективи у роботу лікувальних закладів.

 

Виконуюча обов’язки директора КНП «Золотоніський РЦ ПМСД» Лариса Насальська розповіла, що структура комунального підприємства включає 13 лікарських амбулаторій 9  ФАПів  та 25 ФП в яких працює 19 лікарів та 94 особи середнього медперсоналу.

 

Надання первинної медичної допомоги, куди входять спостереження за станом здоров’я пацієнтів і вагітних, діагностика та лікування найбільш поширених хвороб і станів, призначення лікарських засобів, проведення профілактичних втручань і епідеміологічних обстежень, оформлення направлень для одержання вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги тощо, відбувається відповідно до  Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого наказом  МОЗ  від 19.03.2018 № 504.

 

З 1 січня 2019 фінансування первинної ланки почало здійснюватися  з Державного бюджету, за рахунок коштів, що надходять щомісячно від Національної служби здоров’я України. У зв’язку зі змінами у фінансуванні виникли певні труднощі у роботі.  Поки  що, за словами Лариси Насальської, комунальне підприємство має бюджет «проїдання», а не розвитку. Перша причина – недоотримання коштів з Держбюджету у зв’язку з тим, що з 37 тис. населення району на сьогодні підписали угоди з сімейними лікарями лише 29 тисяч осіб. Серед 8 тис. осіб, що не підписали декларації – заробітчани, літні люди з певними упередженнями або без мобільного зв’язку, представники вразливих верств населення. В умовах, коли надання медичної допомоги не залежить від того чи уклав пацієнт декларацію з сімейним лікарем чи ні, фахівцям первинки важко без сторонньої допомоги добитися згоди на її укладення від цих категорій населення.  В той же час, чим більше буде підписано договорів на медичне обслуговування, тим більше грошей з державного бюджету надходитиме на утримання медичних закладів у селі. Тож лікарка з трибуни сесії звернулася до присутніх сільських голів з проханням допомогти в проведенні кампанії по укладенню декларацій. Голова районної ради Валерій Саранча підтримав її заклик вказавши на наявні резерви.

 

Ще одна причина недофінансування була закладена в самій медичній реформі, яка поставила сільську і міську медицину в одинакові умови фінансування. При цьому не було враховано що сільські регіони крім амбулаторій мають ще й мережу ФАПів і ФП на працівників яких кошти з Держбюджету напряму не йдуть, а їх доводиться на рівні району перерозподіляти, забираючи від сімейних лікарів, або вишукувати додаткові джерела фінансування. Саме з цих причин на початку року медпрацівники фельдшерських пунктів у селах де проживає менше 200 жителів опинилися під загрозою скорочення. Лише завдяки підтримці сільських рад їх вдалося зберегти.

 

Лаконічним був виступ головного лікаря ЦРЛ Сергія Примака. Свою доповідь він виклав мовою цифр, зазначаючи при цьому, що за результатами діяльності закладів охорони здоров’я за 2018 рік Золотоніська ЦРЛ посіла 6 місце серед інших 17 лікарень області. За останні три роки у медичній галузі району відбулося багато позитивних змін. Як наголосив доповідач, з гордістю можемо показувати здобутки, адже зроблено великий обсяг робіт для покращення медичного обслуговування. Торік для потреб центральної районної лікарні закуплено обладнання на 4 млн. 709 тис. грн.. Виконано капітальних і поточних ремонтів майже на 10 млн. грн. Найближчим часом нашу «вторинку» також чекає реформування. Золотоніська районна багатопрофільна лікарня веде активну підготовку до цього. Зокрема, вже на початку травня буде винесено на розгляд позачергової сесії проект Статуту закладу.

 

Підтримали народні обранці і програму розвитку Золотоніського управління ДФС на 2019 рік, висловивши під час жвавого обговорення ряд побажань. Суть їх зводилася до того, що через зменшення нормативно-грошової оцінки землі, упали розміри сплати за землю, а значить і надходження до сільських бюджетів. Є багато внутрішніх резервів, які полягають у більш ретельному виконанні податківцями функцій щодо виявлення недобросовісних платників та застосування санкційних важелів впливу. Тож, приймаючи програму, депутати просили представника служби врахувати зауваження і активно працювати над наповненням, як районного так і сільських бюджетів.

 

У свою чергу голова районної ради закликав усіх сільгоспвиробників не економити на орендній платі, бо така економія відображається на добробуті громади. «Не наживетеся на тому, що зменшите сплату за землю», - резюмував Валерій Саранча.

 

Далі народні обранці проголосували за зміни до районної програми цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню та реагуванню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки на 2016 - 2020 роки, передбачивши виділення коштів для придбання комплектів літньої форми для місцевих рятувальників та закупівлі дизпалива.

 

Позитивними були рішення щодо внесення змін до програми фінансування ремонту доріг державного значення, які проходять територією Золотоніського району та до районного бюджету на 2019 рік. Зокрема було розподілено вільні залишки коштів, а це більше 4 млн. грн.. на потреби медичної, освітньої, культурної галузей району, дорожню інфраструктуру, на виконання районних програм. Разом з тим, начальник фінуправління Олена Носенко висловила стурбованість з приводу виконання бюджету, насамперед, через втрати у оподаткуванні землі, зменшення акцизного податку на пальне, заборону розміщення вільних залишків на депозитах та відсутність значних інвестицій.

 

Прийняття рішення про ліквідацію Привітненського та Кривоносівського навчально-виховних комплексів пройшло напрочуд швидко. Ці питання були раніше детально обговорені на комісіях і у сесійний день дискусії серед депутатів не викликали. Хоча помітно було, що у більшості  депутатів факт участі у «підведенні риски» під існуванням обох закладів ентузіазму не викликав, вони мусили визнати очевидні речі. Депопуляція сільського населення, відтік молоді вразила ці села найбільше. У Кривоносівському НВК в цьому навчальному році у 4-х класах немає учнів, а ще 3 класи мають 2-4 дітей. Дошкільна група не працює через відсутність народжуваності. Кількість учнів і кількість працівників з нового навчального року була б тотожною. Вартість навчання одного учня за таких умов складатиме 127 тис. грн. на рік. Схожа ситуація у Привітному.

 

Відділ освіти проаналізувавши ситуацію прийшов до висновку про доцільність закриття обох закладів. Одночасно гарантується підвіз учнів і вихованців до сусідніх навчальних закладів та працевлаштування педагогічних працівників.

 

З-поміж іншого, на сесії розглянуто та ухвалено рішення з питань регулювання земельних відносин та управління об’єктами районної комунальної власності. Депутати також внесли зміни у склад постійних комісій. Голова райдержадміністрації Олександр Лісовий поінформував і депутатів, і сільських голів про ситуацію, яка нині склалася з ремонтом доріг, закликав всіляко контролювати їхню якість, залучаючи до цієї справи активну громадськість Золотоніщини. На закінчення сесії керівники району подякували освітянам за чудову писанкову виставку, а всіх привітали з прийдешнім Великоднем, побажали добра і здоров’я, а ще миру, віри і сімейного затишку.

Повернутись