Категорії

73 роки тому визволили Золотоніщину

 

У всі часи війна асоціюється з горем, сльозами, стражданнями. Друга світова постукала у двері майже кожного будинку, принесла багато смутку та горя українському народові.

 

Мільйони людей пройшли випробування війною, витримали ці жахливі та страшні роки, але вистояли та перемогли німецько-фашистську навалу.

 

Вересень 1943 року, який приніс визволення змученому більш як дворічною окупацією Золотоніському краєві, назавжди вкарбовано в літопис історії Золотоніщини.

 

У визволенні нашого краю безпосередню участь взяли війська 3-го гвардійського Сталінградського механізованого корпусу, 23-ї, 218-ї та 138-ї стрілецьких дивізій, 662-й близькобомбардувальний авіаполк та інші підрозділи.

 

У пам'ять про ці події кожного року, 23 вересня, жителі Золотоніщини відзначають річницю визволення району від німецько-фашистської орди. Урочисті заходи відбуваються в багатьох населених пунктах району.

Сьогодні з метою відзначення 73-ї річниці визволення Золотоніського краю від німецько-фашистських загарбників та вшанування пам’яті полеглих у боротьбі за свободу рідної землі в місті Золотоноша та селах району відбулась низка заходів.

 

Вони розпочались з пам’ятної ходи та покладанням квітів до Пам'ятника загиблим воїнам і громадянам, що у Меморіальному парку міста Золотоноша. Участь в ході взяли голова районної ради Валерій Саранча, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Денисенко, заступник голови районної ради Тетяна Гончаренко, голова районної ради ветеранів війни і праці Тетяна Любаненко, військовий комісар Ігор Малимон, заступники командира військової частини А 1402 Микола Балутін та Юрій Дудка, керівники та трудові колективи підприємств, установ і організацій, жителі району. По завершенню ходи присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих земляків.

 

Також цього дня у населених пунктах району відбулись покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків загиблим, а у навчальних закладах, сільських біблотеках, будинках культури - уроки мужності, години пам’яті, привітання ветеранів та їх сімей, тематичні виставки.

Повернутись